مبارزه با سایر حشرات

با گرم‌تر شدن هوا و رسیدن فصل‌های گرم، سر و کله‌ی حشرات موذی هم در محل زندگی و کار پیدا می‌شود. سوسک، پشه، مگس، مورچه، ساس، هزارپا و سایر حشرات موذی برای‌مان مزاحمت ایجاد می‌کنند و دیدن‌شان در گوشه و کنار خانه باعث آزار می‌شود. علاوه بر آزار وجود برخی از این حشرات موجب آلودگی در خانه و بروز بیماری می‌شود. گاهی مشکل با یک اسپری حشره‌کش حل می‌شود اما در خانه‌های قدیمی‌تر یا مواردی که حشرات موذی خانواده‌ی بزرگی تشکیل داده‌اند، کار به همین سادگی‌ها نیست و باید به فکر سمپاشی خانه ‌افتاد. روش خانگی سمپاشی با سمپاشی صنعتی متفاوت و ساده‌تر است و می‌توانید سمپاشی ساختمان را خودتان هم انجام دهید. البته سمپاشی خانه باید حتما با رعایت نکاتی انجام شود که هم کار به درستی انجام شود و هم منجر به مسمومیت تنفسی نشود.

سمپاشی هزارپا

هزارپايان درخانه‌ها، باغ‌ها، پارك‌ها و برج‌هاي مسكوني يافته مي‌شوند. جانوراني شب فعال هستند و بطور مخفيانه زندگي مي‌كنند  و معمولا در هنگام شب يا پس از بارش باران دیده می شوند. طول آنها از 5/0 ميليمتر تا 50 سانتيمتر است، بدن از دو ناحيه سر و تنه تشكيل شده است. تنه شامل چندين بند است كه در هر بند يك يا دو جفت پا وجود دارد. تعداد پاها از 10 تا 750 عدد متفاوت است. يك جفت شاخك و چشماني ساده دارند. آنها بر روي زمين و خشكي زندگی مي‌كنند، زندگي پنهان دارند یعنی روزها درون خاك، درز و شكاف ديوارها، زير سنگ‌ها مخفي می شوند و  شب يا پس از باران‌هاي شديد مدت كوتاهي به صورت مخفيانه ظاهر مي‌گردند. از جاهای خشك و  تابش مستقيم نور خورشيد يا روشنايي دوری مي‌كنند، درجنگل‌هاي مرطوب بسيار فراوان دیده می شوند. گونه‌هايي از آنها در علفزارها، نواحي مسكوني، باغ‌ها، خانه‌هاي متروكه و نواحي بياباني خشك  یافته می شوند.  بیشتر آنها گياهخوار هستند ولي بعضي شكارچي هستند و از جانوران دیگر تغذيه مي‌كنند.

 
سمپاشی هزارپا

سمپاشی ساختمان برای نابودی چه نوع حشرات یا موجوداتی مناسب است؟


به طور کلی سمپاشی ساختمان برای از بین بردن تمامی‌حشرات و جانداران موذی صورت می‌گیرد؛ اما به طور معمول سمپاشی برای موش، عقرب و رتیل همچنین سمپاشی خانه برای مارمولک، مورچه، سوسک، هزارپا، خرخاکی، کنه، ساس و کک انجام می‌شود؛ در بیشتر موارد یک بار سمپاشی کافی نیست و نیاز به تکرار آن در دوره های تخم گذاری است.

بهترین مرکز سمپاشی حشرات و جانوران موذی در کرج