انواع سم موش
انواع سم موش
موش پستانداری کوچک از راستهٔ جوندگان است که مواد غذایی خود را به وسیلهٔ حرکات رفت و برگشتی با جلو آروارهٔ تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد، برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایماً دندان‌های خود را با جویدن چیزهای نسبتاً سخت، از قبیل دانه‌ها و حبوبات، بفرساید و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتاب‌ها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود. موشها به انواع صحرایی و غیره تقسیم‌بندی می‌شوند که بستگی به طول دم آ
سمپاشی کارخانه
سمپاشی کارخانه
يكي از مباحثي كه با گرم شدن هوا مطرح مي‌شود، لزوم سمپاشي در برخي اماكن و منازل است كه با برخورد با جانوران موذي نظير سوسك و موش و امثالهم ضرورت پيدا مي‌كند. و خانواده ها مجبور به سمپاشی منازل، کارخانه، دامداری، مرغداری و … می شود.نكته مهم در اين مساله اين است كه افراد ناآشنا با استفاده از سموم نباتي، سلامت افرادخانواده بخصوص كودكان، ميانسالان، خانم‌هاي باردار و بيماران قلبي، كليوي، ريوي و … را به خطر مي‌اندازند.
اصول سمپاشی کارخانجات غذایی
اصول سمپاشی کارخانجات غذایی
جانوران موذی با ورود به محیط کارخانه نه تنها از نظر بهداشتی مشکلاتی را ایجاد میکنند بلکه از نظر صنعتی نیز با قرار گرفتن درون دستگاه یا محیط کار، تولید را متوقف می کنند و یا به انبارها هجوم برده(مخصوصاً انبارهای مواد غذایی) و بیماریهای مختلفی را منتقل می کنند. در کارخانجات قبل از انجام سمپاشی بایستی موارد بهسازی رعایت گردد و در صورت مشاهده جانوران موذی بعد از بهسازی سم پاشی انجام خواهد گرفت.
سمپاشی سوسک در کارخانجات غذایی
سمپاشی سوسک در کارخانجات غذایی
سوسک ها بزرگترین خانواده ی گروه حشرات هستند. بسیاری از مردم از نام سوسک برای انواع سوسک ها استفاده می کنند. در حالیکه سوسک ها (beetle) دارای تفاوت های ظاهری با سوسک های حمام یا سوسری (cockroach) هستند. سوسک ها لایه ای محکم به عنوان محافظ بر روی بال های خود دارند در حالیکه ، سوسری ها فاقد این لایه هستند و شاخک های آنها اندکی متفاوت هست. این حشرات موذی گاهی در ساختمان های مسکونی و ادرای و ... یافت می شوند که می توانند بسیار آزار دهنده و چندش آور باشند
روش سمپاشی موش در کارخانجات
روش سمپاشی موش در کارخانجات
سمپاشی موش شاخه ای از فعالیت های سمپاشی شرکت آوای سلامت بهداشت البرز می باشد. اگر در منزل و یا کارگاه خود گرفتار موش شده اید به فکر گرفتن موش نباشید. در تماسهایی که با ما گرفته می شود گاها شنیده می شود که از شرکت موش گیری انتظار گرفتن موش را دارند.ولی تنها راه خلاصی از شر آنها طعمه گذاری موش است. شرکت سمپاشی موش کیان پاک توانسته با استفاده از سم موش که در ساختن آن از فن آوری خاصی استفاده شده است راه حلی مناسب برای مبارزه با موش به شما پیشنهاد دهد.
روشهاي شيميايي مبارزه با جانوران موذی
روشهاي شيميايي مبارزه با جانوران موذی
از دیرباز حشرات و جانوران موذی به سبب ایجاد مزاحمت برای انسان و سایر موجودات زنده مورد توجه قرار گرفته اند .این موجودات با گزش و نیش خود مزاحمت بسیاری برای انسان فراهم می آورند و گاه نیش سمی آنان مرگ موجودات را به همراه داشته و مشکلات عدیده ای پیامد این گزش می باشد .گاهی اوقات نیش و گزش باعث تحریک و آلرژی شدید می شود .انتقال عوامل بیماری زا به روشها و به صورت مختلف توسط حشرات و جانوران موذی و ایجاد اپیدمی های چندان بزرگ جان هزاران انسان را با خطر جدی مواجه نموده و گاهی سبب مرگ می شود .
اصول سمپاشی
اصول سمپاشی
يكي از مباحثي كه با گرم شدن هوا مطرح مي‌شود، لزوم سمپاشي در برخي اماكن و منازل است كه با برخورد با جانوران موذي نظير سوسك و موش و امثالهم ضرورت پيدا مي‌كند. و خانواده ها مجبور به سمپاشی منازل، کارخانه، دامداری، مرغداری و … می شود . نكته مهم در اين مساله اين است كه افراد ناآشنا با استفاده از سموم نباتي، سلامت افرادخانواده بخصوص كودكان، ميانسالان، خانم‌هاي باردار و بيماران قلبي، كليوي، ريوي و … را به خطر مي‌اندازند. استفاده از سموم نباتي غيراستاندارد و تاييد نشده خطر سقط جنين، مشكلات پوستي، عصبي و
مبارزه با پشه و مگس
مبارزه با پشه و مگس
از ديرباز حشرات و جانوران موذي به سبب ايجاد مزاحمت براي انسان و ساير موجودات زنده مورد توجه قرار گرفته اند .اين موجودات با گزش و نيش خود مزاحمت بسياري براي انسان فراهم مي آورند و گاه نيش سمي آنان مرگ موجودات را به همراه داشته و مشكلات عديده اي پيامد اين گزش مي باشد .گاهي اوقات نيش و گزش باعث تحريك و آلرژي شديد مي شود .انتقال عوامل بيماري زا به روشها و به صورت مختلف توسط حشرات و جانوران موذي و ايجاد اپيدمي هاي چندان بزرگ جان هزاران انسان را با خطر جدي مواجه نموده و گاهي سبب مرگ مي شود .  پشه ها:
آشنایی با علم حشره شناسی
آشنایی با علم حشره شناسی
حشره شناسی علمی گسترده است که از جنبه‌های مختلف به مطالعه حشرات می‌پردازد.