مبارزه با انواع مورچه ها

مور یا مورچه حشره‌ای اجتماعی است همانند زنبور عسل از راستهٔ نازک بالان که در میانه‌های دورهٔ کرتاسه یعنی حدود ۱۱۰ تا ۱۳۰ میلیون سال پیش تکامل یافته است. امروزه بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه طبقه بندی شده‌اند و تخمین زده می‌شود این تعداد تا ۲۲۰۰۰ گونه نیز برسد. مورچه ها به راحتی از شاخکهای آرنج دارشان و ساختار گره مانندشان و کمر باریکشان قابل شناسایی هستند.
اندازهٔ اجتماع مورچه ها می‌تواند از چند ده مورچه شکارچی در یک حفره تا چند میلیون مورچهٔ ساده و مورچه نازای ماده و طبقه ای از کارگرها و سربازها و سایر گروه‌ها را در یک محدوده جغرافیایی وسیع شامل شود. همچنین اجتماع مورچه ها شامل تعدادی نر دارای نطفه و همچنین یک یا چند ماده که توانایی بارور شدن دارند و ملکه نامیده می‌شوند، می‌شود.همچنین گاهی اجتماع مورچه ها یک ابرجامعه توصیف شده‌است ٬زیرا مورچه ها در آن با یکدیگر کار می‌کنند و از اجتماع خود دفاع می‌کنند.

سمپاشی مورچه ها

یکی از بزرگ ‌ترین مشکلات مربوط به مورچه ‌ها ، آلودگی غذایی است . مورچه‌ ها باکتری را روی بدنشان حمل می‌کنند . تنها چند گونه از آن‌ها بیماری را انتقال می‌دهند ، اما پیدا کردن هر نوع مورچه در انبارها یا داخل خانه تجربه ناخوشایندی است که باعث ایجاد ناراحتی می‌شود .برخی گونه‌ها مانند carpenter و ants ، مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کنند. نیش مورچه که شامل envenomation می‌شود می‌تواند باعث درد و بیماری شود که اغلب منجر به واکنش ‌های آلرژیک به برخی از افرادی می‌شود که نسبت به نیش مورچه حساس هستند،ما در مجموعه آوا سلامت سمپاشی تخصصی انواع مورچه در منزل شما را در کمترین زمان ممکن و در بالاترین سرعت انجام می دهیم.
 
در صورت مشاهده هر گونه حشره ای در منزل یا محل کار با شماره 09197257810  تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما آخرین متد و روشهای مبارزه با حشرات را بطور حرفه ای برای شما انجام دهند. 
 

انواع مورچه