مبارزه با انواع مگس ها 


مگس ها انواع مختلفی دارند.

انواع مگس ها 

مگسها جزء حشرات به شمار می‌آیند و به زیر رده بال‌داران یا حشرات تعلق دارند و حشرات بال‌دار دارای زایده‌هایی به نام دنباله‌های شکمی و زواید تناسلی هستند مگسها به راسته دو بالان تعلق دارند. دو بالان جانورانی هستند که تعداد رگبالها کم است و بالهای پسین تبدیل به دو اندام کوتاه متورم شده است که هالتر نامیده می‌شود بخشهای مختلف بدن مشخص است و شکم دارای 4 تا 9 بند است و دگردیسی آنها کامل بوده و لاروهای آنها بدون پا هستند و ضمایم دهانی سوراخ کننده و مکنده دارند. این راسته شامل زیر راسته‌های متعدد است که انواع مگسها را شامل می‌شود.

مگس سیاه

گونه های سیمولیوم یا همان مگس سیاه انتشار جهانی دارند و در تمام دنیا به استثناء زلاندنو،هاوائی و بعضی جزایر کوچک انتشار دارند.
کوه های جنگلی شمال غربی ایران، به عنوان مثال در منطقه ارسباران،  Prosimulium پیدا شده است.
مگس ها به نام مگس سیاه Black fly شناخته می شوند.دوبالان بسیار کوچکی هستند به طول ۱/۵ تا ۴ میلیمتر که دارای بدنی قوی وسینه نسبتا فشرده و گوژپشت می باشند.رنگ بدن سیاه ولی روی بدن و پاها انواع موهای سفید،نقره ای ویا زرد وجود دارد.

خرمگس

خرمگس‌ها نوعی پشه از جنس Holcocephala هستند که حدود 6 میلی‌متر طول دارند. عدسی چشم آنها به بزرگی عدسی چشم سنجاقک‌ها است.چشم آنها دارای عدسی‌هایی به قطر 20 تا 78 میکرون است. عدسی 78 میکرونی آنها به اندازه عرض یک تار موی سر انسان است که مطابق با اندازه عدسی چشم سنجاقک است و به آنها این امکان را می‌دهد که طعمه را از فاصله دور شناسایی کنند.
سیستم عصبی مغز آنها نیز می‌تواند اطلاعات را بسیار سریع و در کم‌تر از 30 هزارم ثانیه پردازش کند. این جانوران به خاطر سرعت بالایی که در پرواز دارند بسیار معروف هستند و حشرات دیگر را در حال پرواز شکار می‌کنند.در هنگام شکار آنها با سرعت چشمگیری تا زمانی که در حدود 30 سانتی‌متری به هدف خود برسند پرواز می‌کنند، سپس سرعت خود را کاهش داده و طعمه را تعقیب می‌کنند و با یک حرکت غافلگیرکننده به طعمه ضربه می‌زنند.

مگس فاضلاب

مگس فاضلاب، همان طور که از نامش پیداست، در مجرای فاضلاب، تانک‌های آلوده و کثیف و خاکِ آلوده به فاضلاب زندگی می‌کند. این حشره از مواد ارگانیک موجود در لوله‌ها تغذیه می‌کند و اگر موقعیت و فرصت مناسب را پیدا کند، با رساندن خود به مکان‌هایی مانند سینک آشپزخانه و کف‌شور حمام، وارد خانه می‌شود. البته این حشرات بی‌آزارند و نیش نمی‌زنند، ولی ازآنجاکه تعدادشان به‌سرعت افزایش می‌یابد و به‌شدت آلوده هستند، وجود آنها در خانه آزاردهنده است.

مگس خانگی

در صورت مشاهده هر گونه حشره ای در منزل یا محل کار با شماره 09197257810 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما آخرین متد و روشهای مبارزه با حشرات را بطورحرفه ای برای شما انجام دهند .
 

راه های از بین بردن مگس 

چگونه مگس فاضلابی را از بین ببریم 

سمپاشی چاههای سرویس بهداشتی

سمپاشی در کرج