شپش زهار یا شپشک

شپش زهار با نام های مختلفی مانند شپشک،شپش ناحیه تناسلی و یا شپش اعانه شناخته می شود.این حشره یک نوع انگل است که در ناحیه تناسلی زندگی می کند. همچنین ممکن است به آنها شوره نیز گفته شود که در واقع آن چیزی که شبیه به شوره بروز می کند تخم این نوع شپش می باشد. شپش ناحیه تناسلی یک نوع انگل شایع است که از طریق رابطه جنسی غیر ایمن می تواند منتقل شود.
 
در صورت مشاهده هر گونه حشره ای در منزل یا محل کار با شماره 09197257810  تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما آخرین متد و روشهای مبارزه با حشرات را بطور
حرفه ای برای شما انجام دهند .

 علائم آلودگی به شپشک

در قسمتهای آلوده به شپش ناحیه تناسلی ، خارش فوق العاده شدید است و مخصوصا خارش در اواسط شب به اوج خود می رسد. خارش در اثر ماده زیان آوری است که توسط این موجود خون آشام کوچک در داخل پوست تزریق می شود. پس از اینکه شپشک بر روی بدن قرار گرفت، چون برای ادامه زندگی به خون انسان نیاز دارد، در زیر پوست رخنه کرده و سر خود را داخل پیاز موها مخفی می کند.

درمان شپش زهار (شپشک)


پیشنهاد ما به شما این است که به متخصص بیماری های مقاربتی مراجعه کنید. پزشکان عمومی ممکن است به خاطر تجربه کمتر در این زمینه، این بیماری را با گال و یا سایر عواملی که باعث سوزش پوست می شوند اشتباه بگیرند.

در مورد شپش ناحیه تناسلی، خوددرمانی بسیار شایع است. البته بهترین کار برای هر نوع بیماری و ناخوشی اجتناب از خوددرمانی و مراجعه به پزشک است. به هر حال در صورت خوددرمانی اطلاعات نوشته شده بر روی برچسب دارو ها را با دقت بخوانید. برخی از داروها برای همه (از جمله مادران شیرده) مناسب نیستند. حتما توضیحات پزشک داروساز را نیز با دقت گوش داده و عمل کنید.

شانه کردن تمام موهای بدنتان به کمک یک شانه با دندانه های نزدیک به هم نیز می تواند گزینه خوبی برای جدا کردن شپش ها و تخم های آنها باشد.

مرکز سمپاشی در کرج

سمپاشی منازل